Naujienos

Parama Ukrainai

Rugpjūčio 21 d. Anykščių kultūros cento Svėdasų skyriaus kiemelyje vyko renginys „Svėdasai kartu su Ukraina“, kurio iniciatoriai buvo Svėdasų jaunimo aktyvas. Renginio tikslas – atkreipti dėmesį į tebevykstantį karą, parodyti miestelio solidarumą su Ukraina bei rinkti aukas kovotojams, kad jie Ukrainos Nepriklausomybės dieną, rugpjūčio 24-ąją, pasitiktų stipresni.

300639690 612938190454690 1533172686450549338 n

Mugėje už auką buvo galima įsigyti rankų darbo ukrainietiškos atributikos: apyrankių, ženkliukų bei maišelių. Gardžiuotis buvo galima ir šerbetu bei cukraus vata. Prie mugės kepiniais ir desertais prisidėjo neabejingi kraštiečiai. Vaikai turėjo galimybę pasiausti ant pripučiamo batuto, į aktyvias veiklas kvietė ir lauko žaidimai bei stalo futbolas. Gausiai susirinkusiemss renginio dalyviams įkvepiantį žodį tarė seniūnas Saulius Rasalas bei Anykščių krašto garbės ambasadorius Kijive Virginijus Strolia, muzikos garsais stebino muzikantai. Šventę kanklių muzika pradėjo Asta Mičelienė, toliau koncertą tęsė Justas Jokubauskas, skambėjo nepakartojamas Algimanto Barono ir Broniaus Juozelskio duetas, armonikos garsais linksmino Mindaugas Antanėlis, ukrainietiškomis dainomis stebino Virgis Lackus, Vytautas Jucys užkūrė tikrą estrados fiestą, laisvės daina vadinamą Alytaus partizanų himną „Alyte“ traukė mano pusbrolis Justas Neniškis su savo dukromis bei dukterėčia, lyriniais posmais įsiterpiau ir aš. Renginį vedė nenuilstantis Simonas Baronas, kuriam taip pat pavyko aukciono būdu „parduoti“ gertuvę su Seimo pirmininkės parašu. Šventės vinis – tikri ukrainietiški barščiai. Virėjų komandai, Irmantui Rudokui, Aušrinei Rudokienei bei mano tėčiui Jonui, vadovavo ukrainietė Tania, kuri prie barščių paruošė ir tradicinės česnakinės „bulkos“ bei „zrazų“ – bulvinių blynų su mėsa, kopūstais, kurie dingo nuo stalo per akimirką. Koncertui pasibaigus įdomiais klausimais susirinkusiems galvas suko seniūnas. Protmūšis vyko žodine forma, tikslas – kuo greičiau iš užuominų atspėti atsakymą. Pergalę išplėšė Žvirblių komanda.

Stebino susirinkusiųjų skaičius bei pakili nuotaika. Surinkta suma – 1295 eurų – buvo pervesta VšĮ Mėlyna ir geltona. Ačiū kiekvienam, kuris atėjo, prisidėjo bei neliko abejingas. Esame stipri, motyvuota bendruomenė, kuri nesiruošia likti nuošalyje. Tačiau nereikia užmigti, nes pagalba Ukrainai reikalinga kasdien, todėl kviečiu visus ir toliau padėti ir prisidėti tuo, kuo galim, nes dabar herojai gina ne tik savo, bet ir mūsų nepriklausomybę.

Slava Ukraini! Heroiam slava!

Renginio organizatorė Aušrinė Neniškytė

© 2014 Svedasai.lt