SVD būrys veikia

SVD BŪRYS VEIKIA

Asociacija „Svėdasų bendruomenė“ baigė vykdyti jaunimo iniciatyvų projektą „SVD būrys veikia“, kuriam lėšas skyrė Anykščių rajono savivaldybė.

2016 m. vykdant bendruomeninės veiklos stiprinimo projektą, buvo suorganizuota Medijų stovykla jaunimui. Po savaitę trukusios stovyklos susikūrė neformali jaunimo grupė „SVD būrys“, kuri ir šiuo metu jungia 18 jaunų žmonių. Sulaukus Anykščių rajono savivaldybės kvietimo teikti paraiškas, buvo nutarta rašyti projektą, kuriam idėjas pasiūlė patys jaunuoliai.  

Pagrindinė projekto idėja – skatinti jaunimą atsakingai elgtis, turiningai leisti laisvalaikį, ugdytis savarankiškumą ir pilietiškumą, kuriant naudą vietos bendruomenei. Projektu buvo  siekiama suteikti jaunimui galimybę patiems inicijuoti jiems įdomias veiklas, jas organizuoti ir pravesti, pajausti atsakomybę už prisiimtus įsipareigojimus, išmokti skirstyti ir racionaliai bei tikslingai naudoti lėšas.

IMG 4318 640x478

Viena iš projekto veiklų tapo lauko tinklinio varžybų organizavimas. Varžybos buvo surengtos birželio 23 d. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos,  projekto partnerės, stadione. Varžybose dalyvavo 10 komandų po 5 žmones iš viso regiono. Nugalėtojais tapo komanda „Butėnai”. Prizininkai buvo apdovanoti taurėmis, o visiems dalyviams įteikti atminimo medaliai, tokiu būdu laimėtojais tapo visi, nes svarbiausias tikslas buvo pasportuoti bei gerai praleisti laiką su bendraminčiais.

„SVD būrys“ jaunuoliai, kaip sąmoningi piliečiai, supranta, kad teks atlikti pareigą Tėvynei – tarnauti Lietuvos kariuomenėje. Todėl jie sumanė, kad būtų įdomu išbandyti save dviejų dienų žygyje kartu su Lietuvos savanoriais. Žygį jaunimui birželio 28-29 dienomis organizavo ir pravedė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 505 lengvosios pėstininkų kuopos savanoriai, vadovaujami kpt. Edvino Žvirblio. Kariai atvyko su karine technika, paruošę karišką žygio planą, kurio neatskleidė dalyviams, tačiau žadėjo, kad bus įdomu. Jaunimas susipažino su kariuomene ir ginkluote, galėjo išbandyti save atlikdami kariškas užduotis lauko sąlygomis,  įgijo vertingos patirties. Žygio dalyviai grįžo purvini, tačiau švytintys iš laimės, pavargę, bet kupini įspūdžių, susidraugavę su kariais ir geriau pažinę vieni kitus.

Aktyviai dalyvaudamas bendruomenės gyvenime, ,,SVD būrio“ jaunimas ėmė geriau pažinti Svėdasų miestelio gyventojus, sužinojo, kad dalis jų mėgsta dalyvauti protų mūšiuose, kurių metu atnaujinamos svarbių gyvenimo sričių žinios. ,,SVD būrys“ sumanė pravesti protų mūšį mietelio galvočiams. Ruošiantis Lietuvos Respublikos šimtmečiui bei minint LR Konstitucijos 25-metį pasirinkta aktuali tema – LR Konstitucija ir Lietuvos bei Anykščių rajono politika.Jaunimas padirbėjo iš peties: klausimai buvo įdomūs, šmaikštūs, su gausybe nuorodų, parengti nė kiek ne blogiau nei pačių „Auksinio proto“ sumanytojų – Arūno Valinsko ir Andriaus Tapino. Vakaro programa buvo paruošta profesionaliai, atsakingai ir su meile: skambėjo gyva muzika, dalyviai buvo vaišinami pyragu, vakaro atmosfera alsavo šiluma ir jaukumu. Pora valandų su smagiomis užduotimis ir gausybe juoko pralėkė lyg akimirka. Laimėjo visi: dalyviai buvo apdovanoti knygomis„LR Konstitucija“, o nugalėtojai – „Varpo“ komanda – dar ir papildomais prizais –  knygomis „Svėdasai“.

Projektas baigėsi, tačiau per veiklas patirtos geros emocijos, pozityvūs santykiai, laisvės veikti  pojūtis suformavo stiprų jaunų žmonių ryšį su gimtine. Augančiai naujai jaunų svėdasiškių kartai buvo parodytas pavyzdys, kad gyvenimas kaime gali būti įdomus ir turiningas, o suaugę žmonės geranoriški ir dėmesingi, jei tik pats rodai iniciatyvą ir imiesi veiklos.

                                                              Bendruomenės tarybos pirmininkė Virginija Valikonytė

© 2014 Svedasai.lt