Viešas gėris - aukščiausias įstatymas. Ciceronas

Projektas „Viešas gėris – aukščiausias įstatymas (Ciceronas)“. Projektą finansavo Anykščių rajono savivaldybė pagal Anykščių rajono savivaldybės strateginio 2016-2018 metų veiklos plano priemonę „Gyventojų saugumo stiprinimas”.

 

Projekto tikslas - didinti Svėdasų  miestelio gyventojų saugumą, viešąją tvarką ir stiprinti nusikaltimų bei kitų teisės aktų pažeidimų prevenciją.

Projekto uždaviniai - 

1. Įrengti vaizdo stebėjimo kameras Svėdasų miestelio viešosiose erdvėse.

2. Skatinti gyventojus jungtis į saugios kaimynystės grupes.

3. Viešinti informaciją apie projektą ir jo veiklas.

Svėdasiškiai buriasi, kad gyventi būtų saugiau

Svėdasų bendruomenė baigė vykdyti projektą „Viešas gėris – aukščiausias įstatymas (Ciceronas)“, kurį finansavo Anykščių rajono savivaldybė pagal Anykščių rajono savivaldybės strateginio 2016-2018 metų veiklos plano priemonę „Gyventojų saugumo stiprinimas”.

susirinkimas

Vykdant projektą pirmiausia buvo nupirktos ir ant bendruomenės namų sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros. Tikimės, kad tai bus veiksminga prevencinė priemonė.

Antroji veikla - saugios kaimynystės grupių kūrimas. Projekto lėšomis buvo išleista ir išplatinta skrajutė apie saugią kaimynystę, jos naudą, paviešintas kvietimas jungtis į saugios kaimynystės grupes. Skrajutę sukūrė ir išspausdino bendruomenės savanoriai.

2016 m. lapkričio 23 d. Svėdasų bendruomenės namuose įvyko saugios kaimynystės grupių kūrimo susirinkimas. Apie saugią kaimynystę, jos naudą bei organizavimo žingsnius svėdasiškiams papasakojo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai Rūta Avižaitė ir Rolandas Raščius. Susirinkime buvo įsteigtos penkių  gatvių  (J. Tumo - Vaižganto, Ežero, Mokyklos, Moliakalnio ir Vilniaus) ar jų dalių saugios kaimynystės grupės. Joms buvo išdalintos lentelės su ,,Saugios kaimynystės“ judėjimo logotipu, kurios bus tvirtinamos prie gyvenamųjų namų ar jų teritorijų. Pareigūnai labai geranoriškai pasižadėjo visais įmanomais būdais bendradarbiauti su grupių vadovais, konsultuoti prireikus, atminimui padovanojo bloknotus su šūkiu ,,Saugią aplinką kurkime kartu“. Pareigūnė Rūta Avižaitė dar papasakojo apie šiuo metu vykstančią policijos reformą, padėjo gyventojams suprasti naujai kuriamos struktūros teigiamas puses ir bendradarbiavimo galimybes. Ačiū pareigūnams už parodytą dėmesį bei dovanas.

Visus Svėdasų krašto gyventojus, norinčius prisijungti prie saugios kaimynystės judėjimo, kviečiame kreiptis į Svėdasų bendruomenę. Padėsime ir Jūsų gatvėje ar kaime suburti ir užregistruoti saugios kaimynystės grupę, pasidalinsime  turima informacija. Tikrai saugią aplinką galime sukurti tik veikdami kartu.

Svėdasų bendruomenės tarybos pirmininkė

Virginija Valikonytė

© 2014 Svedasai.lt